FABO

Home Hakkımızda

Sektörün Geleceğine Yön Veren

Tesisler Üretiyoruz

FABO Global Kırma ve Eleme, Beton Santralleri ve ekipmanlarının yüksek mühendislik teknolojileri ile üretilmesinde ve tedarik edilmesinde lider bir kuruluş olma yolunda emin adımlarla ilerlemekte olan %100 Türk Sermayeli bir kuruluştur.

FABO 2003’te Torbalı/İzmir’de kurduğu 6.000m² açık 4.000m² kapalı alanda mütevazi başlangıcından itibaren, 100’den fazla ülkeye yaptığı ihracatlar ile birlikte son yıllar da dünya çapında başarı elde etmiş ve pazarda büyük bir ivme yakalayarak sektörün en güvenilir çözüm ortaklarından biri olmuştur.

2022 Yılında müşterilerine daha hızlı ve kalitede en iyi hizmeti verebilmek için kapasitesini artırmış ve 4 farikasında toplam 85.000m² üretim tesisleriyle hizmetlerine aralıksız devam etmektedir.

1-İş hayatına ilk adımlar

1994 yılında torna tesviye atölyesinde öğrenime açık bir çırak olarak iş hayatına atıldım. Gerek ustalarımdan aldığım eğitim gerek öğrenmeye hırslı yapım sayesinde sektörümüz hakkında detaylı bilgi edinip tüm inceliklerini öğrendim. 5 senelik çıraklık eğitimim ve 1999-2000 yılları arasında almış olduğum usta stajyerlik eğitimi ile kişisel gelişimimi iyi bir seviyeye çıkardım. Tüm el becerisi gerektiren ve akademik eğitimlerimi tamamladıktan sonra, ailem ve çalışma arkadaşlarımın desteği ile kendime ait üretim tesisini kurma kararı aldım.

2-İlk günlerinde FABO

2003 yılında minimum bir bütçe ile kendime ait atölyede taş kırma eleme tesisleri ve beton santralleri imalatına başladım. Çalışma arkadaşlarımın da desteğini alarak kısa sürede sektöre adını altın harflere yazdıran bir firma haline geldik. Her zaman araştırmada, üretimde ve gelişimde şirketimizi ve üretmiş olduğumuz tesisleri bir adım daha ileri taşımak için çaba içinde olup taş kırma eleme tesisleri ve beton santralleri üretiminde sektöre yön veren uluslar arası bir şirket olmak için genç ve dinamik kadromuz ile hedefimize ulaşmak için çalışıyoruz.

3-Başarılarımız ve Nedenleri

Üretmiş olduğumuz tesislerde en büyük kıvanç kaynağımız müşteri memnuniyeti olmuştur. İhracattan yıllar sonra müşterilerimizin memnuniyetlerine şahit olma gururu bize güç veriyor ve bir sonraki adımı daha güçlü atmak, hedeflerimize ulaşmak için inancımızı tazeliyor.

6 kıta 100 ülkede 2500+ ihracat sayısına ulaşıp bunu daha yolun başı olarak görebilmek ve üretim kalitesinde bitmeyen yükselme inancımız, dur durak bilmeden çalışma gücümüz bugüne kadar başardıklarımız ve ileride ulaşacağımız başarıların en büyük nedeni ve teminatıdır.

4-Gelecekte FABO;

Dünya standartlarında hizmet, sürekli artan ürün yelpazesi ve uzman kadrosu ile belirlediği hedefleri birer birer gerçekleştirip gelişmenin büyümenin sonu olmadığına inanarak aynı enerjide aynı gayrette sekteye uğramadan çalışıp belirlediğimiz %100 müşteri memnuniyeti ilkesinden ayrılmadan üretimlerimize devam edeceğiz.

MİSYON

Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde anlamak, her zaman yeni teknolojileri uygun maliyetli çözümlerle birleştirerek herkes için uzun vadeli avantaj sağlamaktır.

VİZYON

Geleceğe yönelik ürettiğimiz tüm tesislerde teknoloji ve uzmanlığı birleştirerek, kaliteli, kapsamlı ve yenilikçi çözümler sunan küresel bir firma olmaktır.

Neler Üretiyoruz

Paletli eleme tesisleri ve Paletli kırma eleme tesisleri

Yeni nesil son teknoloji ile üretilmiş paletli kırma eleme tesisleri

Mobil beton santralleri

Maksimum kalitede beton üretmek için tasarlanan, üst düzey üretim kabiliyeti olan beton santralleri.

Mobil kırma eleme tesisleri ve Sabit kırma eleme tesisleri

Kurulumu ve kullanımı kolay kırma eleme tesisleri.

Kompakt beton santralleri

Olağan derecede minimize edilmiş yapısı, hızlı montaj süresi, kolay taşınma özelliği, ve ulaşabildiği yüksek üretim kapasitesi ile kullanıcısına düşük alan kullanımı sunan beton santrali.

Kalite Politikamız

FABO; Çalışma arkadaşlarına güzel çalışma şartları sunmayı.

Üretimde, AR-GE aşamasından test aşamasına kadar tüm adımları takip edip raporlamayı, oluşturulan raporları göz önünde bulundurarak gelişime açık olmayı.

Gelişen teknolojiyi yakından takip edip, teknolojinin gelişmesinde öncü olmayı, üretim sırasında kullanılan araç gereçleri ve ürettiği tesisleri son teknolojide hazırlamayı.

Tedarikçi firmalar ile ilişkiler kurup ham madde tedariği esnasında aksama olmaması için özen göstermeyi ve A1 Kalitede ham madde kullanmayı.

Geniş garanti kapsamı ve dayanıklı tesisler ile  müşterilerini güvence altına almayı.

Üretilen tesislerin kullanımı sırasında çevreye duyarlı şekilde tasarlamayı.

Kalite Politikası olarak belirlemiştir.

Üretim ve AR-GE Ekibi

Toplamda 85.000m² üretim hattı, alanında uzman 245 üretim, 55 idari personel, toplam 300 personel ile FABO-1 FABO-2 FABO-3  FABO-4 olmak üzere dört adet fabrika ile müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

 

Geniş çalışma alanımız, uzman kadromuz  ile en kaliteli tesisleri kısa sürede müşterilerimize ulaştırmak, 6 kıta 100 ülkede hizmet vermek için 7/24 aktif bir şekilde çalışmaktayız.

 

Üretim hattının gelişmesi ile üretim kalitesinin aynı oranda artacağına inan FABO çalışma arkadaşlarına iş güvenliği yüksek, ferah, temiz, son teknoloji ile donatılmış çalışma ortamı sunmaktadır.